Keskmaa geograafia
Orulinn Trüki E-mail

Orulinn rajati Rhovanioni kuningriigi pagulaste poolt Keskmaa kirdeossa kusagil Kolmanda Ajastu teisel poolel. Riigi ja seal elava rahva (bardlaste) ajaloost pole palju räägitud. Esialgu saadi suurt tulu Erebori (Üksildase Mäe) päkapikega kaubandusest, kuid kui lohe Smaug III ajastu 2770. aastal Orulinna ja Erebori ründas, põgenesid elanikud Orust lõunas asuva Pikkjärve äärde, kus asus Esgaroth (Järvelinn). Peale Viie Väe lahingut Oru ja Erebori kuningriigid taastati ning mõlema võim hakkas kasvama. Koos elasid need riigid üle ka Sõrmuse Sõja ning õitsesid sellele järgnevatel aastatel.

Loe edasi...
 
Gondor Trüki E-mail

Gondori üldiseloomustus 

Oma hiilgeajal, umbkaudu aastal 1050, hõlmas Gondor 850 000 ruutkilomeetrit: Anduini jõeorgu, Belfalast, Lamedoni, Anfalast, Lebennini, Harondori, Umbarit, Anorieni, Ithilieni, Calenardhoni ja Lõuna-Eriadori. Sõrmuse sõja ajaks oli Gondori võimu alla jäänud maad Anfalasest ja Belfalasest Cair Androse ja Rohani maadeni, Ithilienist (mis oli praktikas juba kaotatud, nii et pigem Anduini jõest) Ered Nimraisini.

Loe edasi...
 
Arnor Trüki E-mail

Arnor või Põhja-Kuningriik oli üks kahest Numenori Pagulasriigist, mille rajas Elendil Ustav Keskmaale Teise Ajastu lõpus. Oma hiilgeajal võttis see enda alla kogu Eriadori, välja arvatud Lindoni, Imladrise (Kaljulõhe) ja Eregioni (Astelma).

Loe edasi...