Trüki E-mail
"Kääbik" laiendatakse kaheks filmiks

The Hobbit

Ajakirja "Empire" uues numbris (23. aprill) on ilmumas eksklusiivintervjuu filmiduo Jackson/Del Toroga, kes kinnitasid nüüd lõplikult, millest hakkavad rääkima kaks järgmist Tolkieni Keskmaal aset leidvat filmi.
See, et Peter Jacksoni ja Guillermo Del Toro oodatud adaptsioon "Sõrmuste Isanda" eelloost pidi tulema kahe filmina (2011 ja 2012), oli teada ammu, kuid nende filmide täpne sisu oli siiani küsimuse all.
Kui eelmise aasta oktoobris (kui käis töö käsikirja kallal ja planeeriti mõlema filmi struktuuri) avaldas Del Toro, et esimene kahest filmist lõppeb umbes 14. peatüki kandis. Kuna "Kääbikus" on 19 peatükki, jättis see teise filmi tarvis üle vaid viis ning ülejäänud mahtu sai kasutada "Kääbiku" sündmuste sidumiseks triloogiaga. Del Toro selgitas, et nende peamiseks sooviks on, et lõpptulemusena sobiksid kõik viis filmi täiuslikult kokku ning moodustaksid ühe suure filmi.
Oma ilmuvas intervjuus avaldab filmimeeste duo aga järgmist:
"Otsustasime teha "Kääbiku" kahe filmina, mis sisaldavad ka Valget Nõukogu ja Gandalfi tegemisi Dol Gulduris," avaldas Del Toro ning Jackson lisas: "Tundus, et oleks viga kõik ühte filmi kokku pressida. Ka meie algne kavatsus oli teha film "Kääbikust" - selline lähenemine võimaldab seda teha rohkem "Sõrmuste Isandaga" ühes stiilis."
Sellega on nüüd lõplikult selge, et teine film ei hakka - nagu varem on arvatud - käsitlema 60-aastast ajavahemikku "Kääbiku" ja "Sõrmuste Isanda" sündmuste vahel. Väga suure tõenäosusega on selle otsuse põhjuseks stuudio kemplemised J. R. R. Tolkieni pärijatega, kellega kohtuvaidlused rahade ja filmiõiguste üle alles käivad.
Jääb üle ainult loota, et ehk lisandub pentaloogiale kunagi ka kuues nn silla-film, mis täidab lünga kahe raamatu vahel ja kõik filmid üheks tervikuks liidab, nagu filmitegijatel algselt plaanis oli. 

 
< Eelmine   Järgmine >