Trüki E-mail
 Beleriandi Lood: Uduvarjude maa
"Beleriandi Lood: Uduvarjude maa” on kolmas ja viimane LARP (Päris Elus Rollimäng) Eesti Tolkieni Seltski Keskmaa Ordu poolt korraldatud rollimänguseeriast, mille käigus luuakse juunikuu kuupäevadel 28-29 Eestimaal Sangaste lossis ja seda ümbritsevas metsas reaalseks inglise kultuskirjaniku J. R. R. Tolkieni loodud Keskmaa.

Beleriandi Lood leiavad aset pea 7000 aastat enne laialt tuntud Sõrmuste Isanda sündmusi, ajal, mil haldjad on veel noored ja vihased, päkapike kirved vahedad ning inimsugu on alles ärganud ja end maailmas sisse seadmas.
Sadakond ja pisut enam osalejat kehastuvad pealaest jalatallani ümber. Selles on neile abiks professionaalsed grimeerijad, ajastukohane menüü, elav muusika ning põhjalik rolliinstruktsioon. Kõik see on võimalik tänu Hasartmängumaksu Nõukogule ja Euroopa Noored Eesti Büroole, kes on üritust lahkesti toetanud. (Mängu kogueelarve on üle 120 000). Beleriandi Lugude eelmine üritus Hingede Kutse kandideeris 2007. aastal ühena viiest nominendist ka Euroopa Noorte auhinnale Uute Tuulte Toojana Noorsootöös.
Kahel päeval aset leidvad seiklused ületavad kindlasti ka fantaasiamaailma argipäevale kohased normid, aga kuna mängu tegevus viib inimestest rändajad Keskmaa Kõige Kõrgema Haldjakuninga valdusetesse (kelle residentsiks on sedakorda Sangaste loss), polegi tegu argisündmustega. Näha ja kogeda saab pulssikiirendavaid mõõgavõitlusi, uhkes rõivas haldjaid, rännakust väsinud inimesi, koledaid orke ja palju muud.

Et lõpetada rollimänguseeria suurejooneliselt, on teisel päeval kavas suur Haldjate Ja Inimeste Sõpruse Tähistamise Pidu, kus saab tantsida keskmaalisi tantse, kuulata ansambli Paddy’s tehtud muusikat, süüa-juua ning nautida haldjaõukonna melu ja meelelahutust. Mängijate ohutuse tagamiseks on (nagu LARPis alati) kasutusel ohutud relvaimitatsioonid.
Mängu eeltegevustena leiavad aset Keskmaa elu-olu ja rahvaste teemalised loengud, kostüümide, relvaimitatsioonide ning jalatsite valmistamise töötoad ning tantsutunnid.
 
< Eelmine   Järgmine >