Trüki E-mail
Image
„Uus“ Tolkieni illustreerija
Hollandlast Cor Bloki ei saa kunstimaailmas just uueks tulijaks nimetada, ometi on tema arvukad illustratsioonid Tolkieni teostele alles nüüd laiema avalikkuse ette jõudnud. Selle eest on ta tänu võlgu oma uuele 2011 aasta Tolkieni kalendrile, mis on juba praegu parajaks müügihitiks saanud.

See pensionil kunstiajaloo professor on ainuüksi "Sõrmuste Isandale" joonistanud üle saja illustratsiooni, millest enamus valmis juba 1960. aastal osana tema kunstiülikooli lõputööst. Lisaks on ta teinud hulga pilte "Kääbikule" ja teistele Tolkieni teostele. Tema soov oli teha need võimalikult Bayeux gobeläänide stiilis, kaasa arvatud kunstlik vanandamine. Kunstnik maalis pildid kahele riisipaberilehele, mis siis märjalt omavahel kokku suruti.

Holandis on tema tööd vägagi tuntud, kuna kolme ta maalidest kasutati Hollandi esimese "Sõrmuste Isanda" pehmekaanelise versiooni kaanepiltidena.

Muide - Cor Blok kohtus ka Tolkieniga, kes oli tema piltidest nii suures vaimustuses, et ostis neist kaks (ja sai kolmanda pealekauba). Hiljem on ka Tolkieni tütar Priscilla Bloki pilte ostnud.

Bloki illusteeritud 2011 Tolkien Calendar ilmub juba juulis ja praegu on seda võimalik Amazonist ka ette tellida.
 
< Eelmine   Järgmine >