Trüki E-mail

Mis on Keskmaa Ordu?

MTÜ Keskmaa Ordu on Eesti Tolkieni selts, kes tahab väärilise au sees pidada kuulsa Inglise kirjamehe J.R.R.Tolkieni nime ja järgida oma tegemistes tema väärtushoiakuid.

Meie tegemisi läbivateks märksõnadeks on:

- eluterve huumor ja loomingulisus;
- Tolkieni vaimse pärandi uurimine;
- noortele suunatud harivad ja arendavad välitegevused;
- huvi ajaloo, mütoloogia ja folkloori vastu;
- omaloomingu algatuste toetamine noorte seas;
- loodusearmastus ja eesmärkide lennukus.

Millega Keskmaa Ordu tegeleb?

Keskmaa Ordu tähtsaimaks tegevuseks on Tolkieni vaimse pärandi uurimine ja propageerimine ning tema loodud maailma taaskehastamine läbi vahvate ühistegemiste ning avalikkusele suunatud projektide.

Seminarid

Keskmaa Ordu poolt korraldatavatel avalikel seminaridel astuvad üles esinejad temaatiliste ettekannetega. Ettekannete teemad on seinast-seina: alates Tolkieni loomingu kirjanduslikust analüüsist kuni muinasaegsete rõivaste õmblemiseni välja.

Töö- ja õpitoad

Keskmaa Ordu pakub huvilistele võimalust luua oma kätega ja meistrite valvsa pilgu all endale erinevaid muinasloolisi esemeid - olgu selleks siis muinasaegne sõlg või nahast jalavarjud. 

Stiiliüritused

Kord kvartalis toimub kuskil Eestimaa looduskaunis kohas seltsi liikmete osavõtul vahva väliüritus. Võetakse ette matku, korraldatakse seiklusmänge ja viktoriine ning nauditakse mõnusaid vestlusõhtuid kaminatule valguses, kus mängitakse temaatilisi lauamänge ning vaieldakse tuliselt Keskmaad puudutavate küsimuste üle. Nende regulaarsete ürituste eesmärgiks on kinnistada oma liikmeskonda ning tagada seltsi jätkusuutlik areng läbi arendavate ühistegevuste.

Välitegevusega seotud projektid

Keskmaa Ordu tahab kaasa aidata temaatiliste meelelahutuslik–sportlike ürituste traditsiooni tekkele ja kinnistumisele Eestis. Praegu käimasolev Keskmaa LARP-i (Päris Elus Rollimäng) sari on järjekorras juba teine, mida Ordu oma lühikese tegevusaja jooksul on korraldanud. Südatalvisel ajal toimub aga rollimängulise elemendiga Keskmaa Ordu Ball, kus võõrustatakse rollimängusõpru üle kogu riigi. Nendest ettevõtmistest leiad lähemat infot lingi "Üritused" alt. Lisaks sellele on Keskmaa Ordu iga-aastase muinasfestivali Mytofest kaaskorraldaja.

Kodulehekülg

Keskmaa Ordu eesmärgiks on koondada oma koduleheküljele mitmekülgset infot Tolkieni ja tema loomingu kohta. Tahame luua emakeelse teabeallika, mille kaudu soovija saab ammutada infot Tolkieni loodud lummava maailma kohta ning kus leidub peale triviaalsema info ka sügavamat analüüsi Vanameistri loomingust.

Rahvusvahelised tegemised

Keskmaa Ordu tahab hea seista Eesti Tolkieni-huviliste tuntuse eest rahvusvahelisel tasemel. Selle heaks näiteks oli osalemine Birminghamis 2005. aastal toimunud rahvusvahelise konverentsi korraldustoimkonnas. Meie esindus käis seal ka kohal ning esines ettekannetega, mis pälvisid laialdast huvi ja kõlapinda.

 
Järgmine >