Maakonna Koda Trüki E-mail

Maakonna Koda, nagu nimestki järeldub, on kääbikute Koda. Nagu arvata võib, ei kuulu siia Kotta ülemäära sõjakad ega auahned olevused, kes ajavad taga kuulsust või hindavad kõrgelt poolemeelseid vägitükke.

Maakonnas pesitseb hoopistükkis lustlik ja rõõmsameelne rahvas, kes enamjaolt on lahked ja suuremeelsed (eriti headel aegadel), ning kellele ei meeldi ülemäärane rahmeldamine. Nende lemmikpaikadeks on ikka olnud väike lõkkease kesk lõhnavat ja rohelist aeda või kaminaesine hubases kääbikuurus, ning kahtlemata köök ja söögituba.
Vaikselt ajavad kääbikud Keskmaa Ordus omaenese asju ja ei sekku teiste rahvaste tegemistesse rohkem kui kohane. Siiski on ärksamad nende hulgast leidnud, et korralikuks asjaajamiseks peab Ordu tegemistes aeg-ajalt kaasa lööma ja vaatama, et kõik igati reeglite järgi ja viisakalt tehtud saaks. See, mis puudutab loodust, on kääbikuile aga eriti südamelähedane ning seal lüüakse kaasa rõõmuga - osalt armastusest kõige kasvava vastu ja osalt põhjusel, et suuremad rahvad oma trampimise ja hoolimatusega midagi ära ei vusserdaks. Päevatoimetustest vabal ajal võib kääbikuid kohata aia veeres või kaminatule valgel piipu popsimas ja asjalikku juttu veeretamas, ning sagedasti ka lõbusates kõrtsitubades maitsva toidu ja veel maitsvama õllemärjukesega ennast kosutamas ning vestmas uskumatuid lugusi Vanadest Aegadest ja tülikatest seiklustest, mis ei lase Sind õigel ajal lõunalegi.

Maakonna Koda esindab Keskmaa Nõukogus kojaülem, Maakonna enda sisemisi asju aga korraldab Maakonna Taan. Sageli juhtub, et need kaks ametit ühes kääbikus ühendatud saavad.

Maakonna Koja suurimad pidupäevad on suvine leigo - kolm, liigaastatel neli päeva keskaastal ning aasta viimane ja esimene päev ehk jõulupäevad. Siis peetakse erilisi lustipidusi, kus ei ole puudust maitsvatest söökidest, mahedatest jookidest, laulust ega tantsust.
2. novembri päikeseloojangul puhuvad aga ida pool elavad kääbikud Rohani sarve ning siis põgenevad mustad jõud ja pimedus kõikjalt, kuhu sarvehääl ulatub.

Täpsemat ja asjatundlikumat teavet jagab kõigile huvilistele kojaülem ja Maakonna Taan Runya.

Koja koosseis

Anethel

Kena kääbikuemand, kes ennast alati ja igati auväärselt üleval peab. Lisaks on tal veel üks tarvilik oskus - nimelt oskab Anethel suurepäraselt tohterdada nii suuri kui väikeseid hädasid ning on seeläbi kääbikute hulgas hinnatud ja lugupeetud.

Robimac Kangepukk

Ontlik kääbikuisand, keda pisut ebakääbiklikult teatavad masinavärgid huvitavad, aga kes siiski igapäevaselt Maakonnas lugupeetud on. Kummalisel kombel on ka Robimac ravitsemises oskuslik, ja seetõttu on nohuste ninadega kääbikulaste vanemad kahekordselt rõõmsad.

Eya

Särtsakas kääbikumand, kelle kindel käsi ja ilusate asjade peale terane silm aitavad kõike Maakonnas – ja ka kaugemal – kaunimaks muuta. Eya nutikus ning huumorimeel on ta muutnud armastatud külaliseks kõigis Maakonna kodudes ning ka teiste rahvaste juures.

Runya

Teadmistehimuline kääbikuemand, kelle terava silma ja veel teravama keele eest keegi kaitstud ei ole. Õnneks on ta sageli oma käsikirjade, paksude raamatute ja ajalooliste ürikutega niivõrd ametis, et kääbikud saavad rahulikult oma viljaadu rohida ning tubakat kasvatada, ilma et ta õpetama kipuks.

 
< Eelmine   Järgmine >