Tolkienile püstitatakse ausammas Trüki E-mail
neljapäev, 15 märts 2007

Tolkieni loomingust pärit tegelase kuju püstitatakse Birminghami äärelinna, kus kirjanik üles kasvas ning sai inspiratsiooni paljude oma raamatute jaoks.

 

6 meetrit kõrge roostevabast terasest Puuparra (puu-laadne olevus "Sõrmuste isandast") figuur hakkab seisma Moseley Village Greenis. Kuju autoriks on kirjaniku venna lapselaps Tim Tolkien. Ausammas kiideti hiljutisel Birmingham'i linnavolikogu kogunemisel heaks.

Image
Organiseerijad, kes on ausamba püstitamist kavandanud kolm aastat, sõnasid, et see tugevdab linna sidemeid Tolkieni ja tema loominguga. Simon Marcus, kes kuju püstitamist agiteeris, sõnas: "Suurepärast ideed ära märkida ja rõhutada Moseley seost Tolkieniga on nüüdseks planeeritud kolm aastat ja lõpuks saab see ometi teoks. Antud sündmus asetab meid rahvusvahelisele kaardile ning tekitab Moseley vastu huvi, tuues kasu nii turismile kui ka kaubandusele."


J. R. R. Tolkien sündis 3. jaanuaril 1892. aastal Lõuna-Aafrika Vabariigis, kuid ta oli kolmene, kui nende perekond kolis Moseleysse Wake Green Roadile.
Mõte sellisest austusavaldusest käidi esmakordselt välja 90-ndate aastate lõpul, kui Moseley elanikud soovisid näidata linna seost kuulsa kirjanikuga.

 
< Eelmine   Järgmine >