"Kääbik" jõuab kinolinale 2009. aastal Trüki E-mail
neljapäev, 15 märts 2007

Hollywoodi stuudio, mis läks Peter Jacksoniga tülli "Sõrmuste isanda" eelloo - "Kääbiku" - tegemise asjus, andis teada, et film jõuab kinodesse kahe aasta pärast.


Olgugi, et New Line Cinemal puudub "Kääbiku" jaoks korralik käsikiri ning veel pole selgunud, kes istub lavastajatooli, lubas üks stuudio juhtfiguure Robert Shaye, et film jõuab kinodesse kahe aasta pärast.
Peter Jackson oleks meeleldi filmi lavastanud, kuid läks stuudioga "Sõrmuste isanda" tulude asjus tülli ning lõpuks jõuti asjaga kohtusse. Shaye on hiljuti välja öelnud, et teda ei huvita Jackson ning on nimetanud meest "lühinägelikuks". Ta sõnas New York Timesile, et ei kahetse öeldut, "kuid kahetseb, et kaotas sõbra". Intervjuu käigus näitas Shaye Gandalfi mõõka, mille Jackson oli talle enne kohtuistungit kingiks saatnud.
Ehkki Shaye ei keeldunud otse Jacksoniga koostööst, ütles ta selgesõnaliselt, et ei soovi tegutseda koos "raske loomuga filmitegijatega". Ta ei kommenteerinud ka jutte sellest, et "Kääbiku" võiks lavastada "Ämblikmehe" lavastaja Sam Raimi.
New Line Cinema on teeninud "Sõrmuste isanda" pealt rohkem kui 3 miljardit USA dollarit, kuid pärast seda pole stuudiol õnnestunud ühtki tõeliselt tulutoovat filmi teha. Eelmise aasta läbikukkumiste seas olid ka "Maod lennukis" ning Tenacious D "The Pick of Destiny".

Image

 
< Eelmine   Järgmine >