"Sõrmuste isand" toob avalikkuse ette 25 miljonit naela maksva lava Trüki E-mail
neljapäev, 15 märts 2007

See on massiivne pöörlev ratas, keeruline juhtmete, tugede ja masinate kompleks, millest paari nädala pärast saab Keskmaa. Sellest tuleb West Endi kõigi aegade kalleim muusikal, kogumaksumusega 25 miljonit Inglise naela.

lava 


Liikuv põrand - ligi miljon naela väärt automatiseeritud süsteem - saab aluseks agregaadile, millele rajatakse Theatre Royal Drury Lane'i lavastuse mäed ja orud ning mängitakse maha lahingustseenid.


Kolme liikuva tasandi ja 17 tõstetava pinnaosaga lava, mille kõik osad on sõltumatult liigutatavad, võimaldab lavastajatel muuta lavapilti täiesti uskumatul määral, ilma et näitlejad peaksid vahepeal lavalt lahkuma. "Sõrmuste isanda" lavastuse produtsent Kevin Wallace sõnas: "Lava jätab muutuva maastiku mulje, kui näitlejad sel liiguvad. See on mõjub vaadates lausa filmina, kuid on kolmemõõtmeline."


Üks kõige dramaatilisemaid stseene saab olema Helmi Süviku lahing, kus kasutatakse lava kõiki võimalusi: see liigub üles-alla, näitamaks esmalt lahinguks valmistuvaid orke ning seejärel nende rünnakut kindlusele. Teine sarnane stseen on esimeses vaatuses, kus Frodo ja kääbikud pagevad Mustade Ratsanike eest. Wallace sõnas: "Lavamaastik muutub sujuvalt, kui kääbikud mööda Maakonna teid ja üle koolmete põgenevad, et jõuda Rivendelli. Kõik on pidevas liikumises."


Suffolki firma Delstar Engineering poolt ehitatud lava läks kokku maksma ligi 900 000 naela.
Lavastust, mille eeletendused toimuvad mais, on oluliselt muudetud võrreldes eelmisel aastal Torontos toimunud esmaesitusega, mis sai vägagi erinevate arvustuste osaliseks.

 
< Eelmine   Järgmine >