Trüki E-mail

Veidi filmist „Kääbik“

Peter Jackson ja Guillermo del Toro
Peter Jackson ja Guillermo del Toro
 

J.R.R. Tolkieni esimese raamatu „Kääbik“ (mille sündmused eelnevad „Sõrmuste Isanda“ omadele) põhjal tehtava eepilise filmi režissuuriohjad on nüüdseks juba kindlalt üle antud „Blade II“, kahe „Hellboy“ filmi ja „Paani labürindi“ lavastajale Guillermo del Torole, keda Peter Jackson ise tungivalt sellele kohale soovitas. Mehhiko päritolu režissöör on juba kolinud koos ülejäänud tiimiga Uus-Meremaale, et Keskmaa-ilma võimalikult sisse elada.

Del Toro on öelnud, et tema esmaseks sooviks on tuua filmi sisse talle ülimalt iseloomulik sünge õhustik. Sünklaas peaks tulema üsna hirmus paik, „Mõistatused pimedas“ omandab just õige hirmu- ning pinge õhkkonna, ning kui Smaug oma raevu valla päästab, siis on see rabavalt võimas vaatepilt. Siiski tahetakse filmis hoiduda liigsest verest ja tapatööst, mis käib ilmselt peamiselt Viie väe lahingu kohta.

Otsinud kaheksa kuud sobivat käsikirja, sai sel sügisel teatavaks, et filmigeeniuste paar Del Toro – Jackson on otsustanud eepilise romaani adaptsiooni ise valmis kirjutada. Tiimi on kaasatud ka Fran Walsh (Jacksoni abikaasa) ja Philippa Boyens, kes töötasid koos Jacksoniga „Sõrmuste Isanda“ triloogia stsenaariumite kallal. Peter Jackson on muuhulgas ka uue filmi tegevprodutsent.

„Kääbik“ jõuab suurele ekraanile kahes osas. Nagu ka „Sõrmuste Isanda“ triloogia puhul, käib töö mõlema filmi kallal korraga, ning kui kõik läheb nagu plaanitud, jõuavad need vaatajate ette aastase vahega 2011. ja 2012. aastal.

Kahjuks ei ole aga siiani lahendust leidnud J. R. R. Tolkieni 83-aastase poja Christopher Tolkieni kohtuasi New Line'i vastu, mis puudutab „Sõrmuste Isanda“ tulude jagamist. „Silmarillioni“ koostaja ja materjalide valdjana ähvardab Christopher filmiloojatel nende kasutamise keelata. See lahendamata vaidlus muudab teise filmi – mille tööpealkiri on hetkel „Kääbik 2“ – valmimise äärmiselt küsitavaks. Teatavasti pidi see käsitlema ajaperioodi, mis jääb „Kääbikus“ ja „Sõrmuste Isandas“ toimunud sündmuste vahele.

Sahinad:

Bilbo osas on räägitud nii üsnagi vähetuntud James McAvoyst („Düüni lapsed“), aga ka Briti „Kontoriga“ väga populaarseks saanud Martin Freemanist.

Päkapikkude osas on kuulujutud üsna kindlad kahes nimes: Ray Winstone („Beowulf“) ja vägagi tuntud Brendan Gleeson („Trooja“, Potteri filmid, „28 päeva hiljem“ jpt).

Ise on avalikult oma osalemissoovi avaldanud söör Ian Mckellen (Gandalf) ja Andy Serkis (Guglunk). Ka Sõrmuse-triloogias Bilbot mänginud Ian Holm on „mingil moel“ uude projekti kaasatud. Seda pole ametlikult välja öeldud, kuid räägitakse siiski, et ta on jutustaja.

Kõik filmis osalevad näitlejad tehakse ametlikult teatavaks juba selle aasta detsembris.

 

 
< Eelmine   Järgmine >