Trüki E-mail

Uudiseid „Kääbikust“

Režissöör Guillermo del Toro rääkis MTV uudistele, et töö „Kääbikuga“ on teinud suure hüppe edasi. Edasi on edenenud käsikiri, juba tehakse esimesi valikud osaliste asjus ning lahenenud on ka mitmed olulised produktsioonieelsed küsimused.

Image
Guillermo del Toro ja Mike Mignola filmi „Hellboy 2“ esilinastusel.
 

Paljudel on kindlasti rõõm kuulda, et filmimiseelse visualiseerimise kallal hakkab nüüd koos juba tuntud Tolkieni illustraatorite ja kunstnike John Howe'i ja Allan Leega tööle ka „Hellboy“ pildipoole looja Mike Mignola. Mignola on koos del Toroga töötanud nii mõlema „Hellboy“ filmi kui ka „Paani labürindi“ kallal. „Visualiseerimise eeltööd on lõppemas ning umbes kahe-kolme kuu pärast saame töösse kaasata juba suurema hulga disainereid, ka väljastpoolt WETAt. Mõningate olendite loomisel oleme ära käinud juba rohkem kui kõva kolmandiku kogu teest ja loodud on paar ülipõnevat ja väga heal tasemel disaini.“

Käsikiri on hetkel endiselt del Toro tähtsaim ülesanne, kuid ta ei soovinud avaldada, kui kaugel selle lõpetamisest tegelikult ollakse.

Osaliste valimine filmi on alles väga varases staadiumis, kuid režissöör tunnistas, et on väga vähe neid näitlejaid, keda ta Bilbo Bagginsi osas võiks ette kujutada. „Ma võin kindlalt väita, et neid on vaid neli,“ ütles ta, kuid ei soovinud jällegi veel ühtki võimalikku nime avaldada. 

Üks kuumimaid küsimusi on fännide jaoks ilmselt ka see, kuidas lähevad plaanid del Toro teise Keskmaa-filmiga, mis oli planeeritud täitma lünka „Kääbiku“ ja „Sõrmuste Isanda“ vahel. Kui aga selle pealkirja kohta uuriti, viskas del Toro ainult nalja: „Kui ma seda teile praegu ütleksin... Seal teisel pool teed on snaiper!“

 

Allikas: MTV News

22.01.2009

 
< Eelmine   Järgmine >