Trüki E-mail

Raamat „Sõrmuste Isanda“ filmimuusikast

Chicago muusik Doug Adams, kes on alates 2000. aastast teinud tihedat koostööd Howard Shore'iga, paneb kokku raamatu „Sõrmuste Isanda“ muusika teemadel (Music of the Lord of the Rings Films). Oodata on mahukat ja detailset ülevaadet, mis käsitleb filmimuusikat samadel alustel balleti, ooperi või mõne teise muusikavormiga.

Loodetav ilmumisaeg on praeguse seisuga 2009 aasta lõpp.

Image
Doug Adams
 

Oma raamatu kontseptsioonist rääkides sõnab Doug Adams, et kuna Tolkieni maailm oli sõna otseses mõttes loodud muusikast, Ainurite muusikast, siis on sel kunstivormil ka Keskmaa elustamisel äärmiselt oluline roll ning täpselt nõnda nägi seda ka Howard Shore.

Kuid sama oluliseks faktoriks on Melkori mäss, konflikt kauni ja brutaalse, rõõmu ja valu vahel, mis sünnib samuti juba enne maailma loomist ja on sellesse olemuslikult sisse kirjutatud.

Muusika ja maailma niivõrd olemuslikku hetke on nõustunud raamatu jaoks kujutama kunstnik John Howe, kelle sule alt sünnib raamatusse pilt „Melkori laul“.

Adams lisab, et kuna maestro Howard Shore on juba andnud ka nõusoleku „Kääbiku“ filmimuusika loomiseks, siis on plaanis sarnane raamat välja anda ka pärast selle filmi linastumist.

Hoia silma peal: http://themusicofthelordoftheringsfilms.blogspot.com/
 

 
< Eelmine   Järgmine >