Trüki E-mail
esmaspäev, 16 veebruar 2009
Viggo Mortensen räägib "Kääbikust"

Filmisaidile totalfilm.com antud intervjuus kõneles "Sõrmuste Isanda" staar Viggo Mortensen nii tulevasest "Kääbiku" filmist kui ka triloogiast.
"Muidugi eelistaksin ma töö rolliga pigem ise lõpule viia kui näha mõnd teist näitlejat seda tegemas," ütles Mortensen, "aga ma olen rollist huvitatud vaid siis, kui see tehakse õiges Tolkieni vaimus."

Ta on rahul ka uue režissööri Guillermo del Toroga, märkides, et too on tahtejõuline, intelligentne ning ilmselt sama kangekaelne kui oli Peter Jackson.

Stsenariumist rääkides tunneb näitleja muret, et asja võib muuta problemaatiliseks asjaolu, et lugu kirjutavad mitu inimest - see võib endaga kaasa tuua hulgalisi muutusi viimasel minutil, nagu juhtus ka "Sõrmuste isanda" puhul. "Võimalik, et see muudab loo mitmekihilisemaks ja tõhusamaks, kuid teatud määral kukub asi ikkagi välja sama hulluksajav kui oli eelmise kolme filmi tegemine."

Mortensen märgib samuti, et "Sõrmuste Isanda" triloogiast võtsid iga järgneva osaga aina enam võimust efektid. 

Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
 

"Sõrmuse Vennaskond" oli minu arvates neist kõige tolkien'likum ja loo jutustamise seisukohast kõige peenekoelisem. Teisest osast alates sai filmist juba rohkem eriefektidega täidetud kassahitt, mis pole just parim lahendus."

Viggo lisab, et kui asi oleks olnud tema teha, siis oleks ta keskendunud vähem eriefektidele ja rohkem tegelaskujude arendamisele. "Oleksin kõrvaltegelastele rohkem sõna andnud ja vähem peategelastele keskendunud. Kõige esimeses filmis on tasakaal Keskmaa erinevate rasside tutvustamise vahel kõige paremini paigas. Selles räägitakse rohkem suhetest… Aga see on muidugi minu isiklik maitse."

Allikas: http://www.totalfilm.com/news/viggo-mortensen-talks-the-hobbit

 
< Eelmine   Järgmine >