Trüki E-mail
LOTR kohtuasjas määrati dokumentide esitamise viimane tähtaeg
Image 
Veebruari alguses toimus oluline edasiminek kohtuasjas Tolkien Estate New Line Cinema vastu selles osas, mis puudutab "Sõrmuste Isanda" triloogia filmitulude jagamist.
Fondi esindajate väitel pettis filmikompanii neid vähemalt 150 miljoni dollariga. Kohtuasi, mis sai alguse 11. veebruaril 2008, on nüüdseks arutusel olnud juba üle aasta.
 

06. veebruaril 2009 määras Los Angelese ülemkohtu kohtunik Ann I. Jones 3. märtsi 2009 viimaseks tähajaks, mil pooled peavad esitama kõik vaidlusküsimuse kohta käivad dokumendid. Kui tähtajast peetakse kinni, on lahendust oodata juba märtsi keskel või hiljemalt aprillikuus.

"Kui kusagil on suitsev püstol ja selle kättesaamiseks tuleks sõita kas või Krakovisse, siis tuleb see ära teha," ütles kohtunik Jones.
Ta märkis samuti, et hagejad peavad ootama, kuni kohtu poolt palgatud ekspert on üle vaadanud dokumentatsiooni, mis puudutab 7,5 miljoni dollari suuruse autoritasu nõuet filmi "Kaks kantsi" vastu, enne kui see New Line Cinemale esitatakse. Hagejate väitel on filmis osi, mis on võetud Tolkieni teistest raamatutest.
 
Tolkien Estate'i juristid peavad tähtajaks leidma ja üle andma sadu tuhandeid dokumente ning fondi sõnul on neil hetkel koos vähem kui pool nõutavast.
New Line'i esindajad kinnitavad, et nad annavad oma parima. Nende advokaadi Mark B. Helmi sõnul on esitatud juba üle 60% nõutavatest paberitest, kuid osasid dokumente on raskem leida kui teisi.
 
Lühidalt refereeritud http://www.msnbc.msn.com/id/29056995/  

 

 
< Eelmine   Järgmine >