Trüki E-mail
Fännid pakuvad "Kääbikusse" osatäitjaid
Martin Freeman. Kas Bilbo?
Martin Freeman. Kas Bilbo?
 

Kuna kuulujutte "Kääbikus" üles astuvate näitlejate kohta küll liigub, aga kinnitatud teated praktiliselt puuduvad - kui välja arvata see, et 77aastane Ian Holm on öelnud, et tema oma vanuse tõttu kindlasti Bilbo rolli ei kandideeri, ning 70aastane Ian McKellen on Gandalfi osa mängimiseks nõusoleku andnud -, on TheOneRing.neti jutunurkades juba pikka aega käinud elav arutelu teemadel, milline näitleja millist rolli võiks täita.

Pakutud näitlejate rida on tõepoolest hullumeelselt kirju: ühte rolli pakutakse korraga nii 20 kui 60aastasi, nii tuntud staare kui ka alles üsna alustavaid näitlejahakatisi.

Järgnevalt ainult mõned näited.

 Bilbo Baggins

Briti "Kontorist" ja "Galaktika pöidlaküüdist" tuntud Martin Freeman; tuntud koomik Bob Hoskins; kultusnäitleja Paul Giamatti ("Naine vees"); populaarne Briti koomik Eddie Izzard; "Ämblikmehe" staar Toby Maguire; üks inglise kõige armastatumaid klassikanäitlejaid Toby Jones, "Constantini" paariline, taksojuht Shia Lebouef; Ameerika A-klassi staar Sam Neill jpt.

Thorin Tammiskilp

Legndaarne Shakespare'i näitleja ja hiljutine "Beowulfi" staar Ray Winstone; hullumeelse pianisti rolliga Oscari võitnud austraallane Geoffrey Rush; iirilasest Brenden Gleeson ("Harry Potterid", "Taevane kuningriik", "Beowulf"); märulistaar Ron Perlman jne.

Bard

"American Psychoga" tuntuks saanud Christian Bale; "300" ja "Ooperifantoomi staar Gerard Butler; viimane Bond Daniel Craig; kommentaare mitte vajav Johnny Depp (!); Ralph Fiennes "Inglise patsiendist"; mutantmees ja Van Helsing Hugh Jackman; iirlaste ebajumal ning "There will be blood"-ga teise Oscari võitnud Daniel Day Lewis; kultusstaar Gary Oldman...

Beorn

Matemaatikageenius ja gladiaator Russell Crowe; hinnatud Shakespeare'i näitleja ja "Matrixi" ülivõimas Morpheus Lawrence Fishburne; peamiselt telesarjades ilma teinud Christopher Guest; ülipopulaarne iiri juurtega Liam Neeson; inglise üks tuntumaid krimifilmide staare Pete Postletwhite jne.

Trollide ossa pakutakse võrdselt innukalt nii tuntud koomikut Rowan Atkinsoni, märulifilmide staari Jason Stathamit kui ka näiteks eespool juba mainitud Ray Winstone'i ja jalgpallurist filmitähte Vinnie Jonesi.

Kuna see nimekiri on väga pikk ja pakub parajaid üllatusi (Sünklaane ämblikuteks 80ndate popstaar Cindy Lauper ja Fran Drecher "Nannyst"; päkapikeks Hugh Laurie "Dr Housest", laulja Tom Waits ja koomik Jack Black), siis vaadake parem ise:
http://www.theonering.net/torwp/2009/04/13/31673-casting-the-hobbit-via-torns-message-boards/#more-31673

 

 
< Eelmine   Järgmine >